Sem napíšte čo hľadáte

Ako vznikli naše piknikové deky

Ako vznikli naše piknikové deky

MojToj dováža na Slovensko nápadité, ekologické a podnetné hračky, to sa už vie. No tento rok sme začali aj s výrobou svojich vlastných produktov. Ako prvé boli nálepky na stenu do detských izbičiek, no stále sme koketovali s myšlienkou o vlastnom. Na prvom ročníku detského predajného festivalu Kid. v bratislavskej Starej tržnici sme sa zoznámili s Jankou Divišovou, ktorá stojí za značkou Milash. Túto značku už dlhší čas sledujeme a obdivujeme. Šije krásne deky a podložky pre deti a bábätká, dovnútra aj na von. A tak sme sa dali do reči a dohodli sa na spolupráci. Vytvorili sme spolu kolekciu piknikových diek v limitovaných MojToj dizaj noch, vyrobených z organickej bavlny a nepremokavého šuštiaku a ušitých na Slovensku.

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - Ako vznikli naše piknikové deky

Kto konkrétne je Milash?
Za značkou Milash stojíme my - mladý manželský pár Janka a Michal. Ja som voľakedy v puberte skúšala šiť jednoduché veci a tak mi Michal na jedny Vianoce kúpil šijací stroj, aby som sa mohla k tomuto hobby vrátiť. Nepodarilo sa a stroj dlho stál v skrini a zapadal prachom. Bolo to tak až kým sa kamoške malo narodiť bábo a ja som hľadala darček. Povedala som si, že dupačiek, ponožiek, či plienok bude medzi darčekmi neúrekom a chcela som darovať niečo originálnejšie. Kedže kamoška je "mestský typ" napadlo mi kúpiť deku, ktorú môžeme vybaliť kdekoľvek v kaviarni či parku a vytvoriť tak bábätku detský kútiť, kým si my pokecáme a vypijeme kávičku 🙂 Hľadala som a hľadala, ale všetko čo som našla boli polyesterové deky s typicky detskými motívmi, čo malo od vkusu mojej kamošky veľmi ďaleko. Tak som zašla do obchodu s metrovým textilom a rozhodla sa deku ušiť. Prvá deka, ktorú som ušila bola "aktivity" deka, ktorá mala na jednej časti rôzne šnúrky, zipsy, gombíky a podobne. Deka mala u kamošky úspech, začali sa na ňu pýtať iné maminky a tak som šila ďalšie a ďalšie a ďalšie. A tak vznikla firma Milash. 

Čo ťa na tvojej práci v Milash najviac baví?
Baví ma feedback od zákazníčok 🙂 Baví ma, keď mi mamička, ktorú som nikdy nestretla napíše, aký super deň s našou dekou zažili a pošle mi fotku svojho vysmiateho bábätka. To mi dáva veľa energie. 

Aké máte s Milash ďalšie plány?
Veľké! Nedávno sme začali predávať celosvetovo a tešíme sa veľkému záujmu zo všetkých možných aj nemožných krajín 🙂 Okrem toho sme začali vyrábať iné produkty, či skôr cieliť ten istý produkt na iné cieľové skupiny. Začali sme vyrábať nepremokavé deky pre psíky o ktoré je čoraz väčší záujem, "dospelácke" piknikové deky, či personalizované deky pre hotely ponúkajúce záhradné svadby. Zatiaľ len na základe konkrétneho dopytu, ale v blízkej budúcnosti plánujeme všetky varianty produktu zaradiť do našej stálej ponuky.

Ďakujeme Janke za skvelú spoluprácu a želáme vela šťastia a dobrých nápadov v ďalšej tvorbe. Značku Milash môžete sledovať napríklad aj na instagrame pod @bymilash.

Pikniková deka TROJUHOLNÍK - ružová

Pikniková deka TROJUHOLNÍK - mentolová

Pikniková deka TULIPÁN - tehlová

Pikniková deka TULIPÁN - tehlová

Pikniková deka TULIPÁN - lila

Pikniková deka TULIPÁN - lila