Sem napíšte čo hľadáte

Hračkovak – detský kútik vždy po ruke

Hračkovak – detský kútik vždy po ruke

Predstavte si hraciu podložku, úložný box na hračky a cestovnú tašku pre deti. Nie, nehovoríme o troch rôznych produktoch, všetko spomenuté predstavuje jeden hračkovak. Praktický, šikovný, pekný a zábavný. Porozprávali sme sa o ňom s autorkou Marínou Mamojka.

Kedy a ako vznikol nápad s hračkovakmi? A ako sa z nápadu hračkovakov stali „šťavnaté príšerky”?
Môj syn bol milovníkom kociek a stavebníc všetkého druhu. Akákoľvek snaha udržať ich apoň ako tak po kope bola márna, pri každej hre ich vysypal, aby našiel, čo potrebuje. Upratovanie bola však vždy dráma, naviac, nikdy sa nepodarilo uložiť späť všetky súčiastky. Keď som raz v noci na jednu z kociek po stýkrát stúpila, povedala som si dosť! Bolo treba niečo vymyslieť. V rovnakom čase sme s agentúrou E-MOTION hľadali šikovné a praktické riešenie pre pódiové súťaže počas projektu LEGO Kids Fest, ktorý sa konal minulý rok v Prahe. Skĺbili sa tak súkromné a pracovné potreby a nápad bol na svete. Slovo “hračkovak” mi napadlo spontánne, zámer vytvoriť veselý a milý autorský motív, ktorý osloví deti bez rozdielu veku  či pohlavia bol tiež jasný od začiatku. Tento “výmysel" mal veľký úspech v okolí aj na podujatí v Prahe. A tak padlo rozhodnutie a vznikli Hračkovaky Juicy Monsters® - úložný box, podložka na hranie a prenosná taška či ruksak v jednom.

hrackovaky-v-detskej-izbePre koho je hračkovak určený?
Hračkovaky sú pre všetkých monstríkov bez rozdielu veku, pohlavia či záujmov, ktorý sa radi hrajú. A tiež pre ich rodičov, ktorí hľadajú efektívne, funkčné a zároveň dizajnové riešenie pre skladovanie hračiek. Je výborný na drevené kocky, LEGO® či DUPLO® kocky, stavebnice ako Playmobil®, Magformers®, Megablocks®. Zmestí sa doň rozložená guličková dráha, autá, vláčiky, zvieratká, dinosaury, bábiky aj mnoho iného. 

Je výborný pre aktívnych rodičov, ktorým umožňuje mať "detský kútik” s obľúbenými hračkami vždy so sebou. Ja vozím jeden malý hračkovak vždy v kufri auta a nosím ho na stretnutia, do kaviarne, reštaurácie či na návštevy. Je naplnený hračkami, ktoré dcéra (2r) doma k dispozícií nemá, avšak patria do jej sféry záujmu, jeho úspech je preto vždy zaručený. 

Hračkovak skvelo funguje aj pre bábätká, ktoré v polohe na brušku do hračkovaku vidia a sú tak motivované natiahnúť sa po obľúbenú hračku. Už v útlom veku sú tak nezávislé a schopné vybrať si hračku, po ktorej túžia, prípadne ju vložiť späť. Budujú si tak zmysel pre poriadok 🙂 Naviac, v čase keď dieťatko hľadá vo všetkom oporu pre vstávanie, nehrozí s hračkovakom žiadne nebezpečenstvo prevrhnutia. 

Nové hračkovaky so série Colours sú naviac bez potlače, v minimalistickom dvojfarebnom prevedení a hodia sa tak do každej (nielen) detskej izby.

Aké sú jeho naj výhody oproti iným boxom na hračky či hracím podložkám?
Okrem vyššie spomenutých vlastností je to najmä jeho multifunkčnosť. Pre malé bábo je to “vak pokladov”, za ktorými sa naťahuje, pre batoľa detský kútik, pre väčšie deti úložný box na hračky, z ktorého nemusia nikdy nič vysýpať, pretože sa jedným ťahom zmení na praktickú podložku na hranie s vyvýšenými okrajmi. Pre cestovateľov funkčná taška (či ruksak v prípade menšieho hračkovaku), pre športovcov taška na tréning. Vďaka veľkosti a použitému vodeodolnému materiálu je to tiež skvelá taška na pláž či na ihrisko - jednoducho hračkovak otvorte, nahádžte do neho všetko nevyhnutné, zatiahnite a hotovo. Po návrate ho z neho piesok či iné nečistoty ľahko vytrasiete. Naviac je prateľný v pračke.

hrackovak-pieskoviskoVäčšina nápadov a biznis plánov v oblasti detských vecičiek vzniká práve na materskej, aj u vás to bolo tak? A čím ste sa živili predtým?
Áno, aj ja som bola na materskej, dcérka mala 8 mesiacov, keď som sa nápadom začala zaoberať. Predtým som pracovala na obchodných a marketingových pozíciách vo viacerých médiách (Vydavateľstvo 7plus, Rádio Expres, RTVS) či v mediálnej agentúre, ale musím priznať, že mojím snom vždy bolo vlastné podnikanie. Materská dovolenka prináša nové možnosti a zväčša aj zmenené či upravené priority. Treba ale povedať, že som sa nikdy nebála vrhnúť do nových výziev. Takže moje deti, vidina poriadku v ich izbe a spolupráca na podujatiach ako LEGO Festival ci LEGO Kids Fest v minulosti boli dostatočným nakopnutím 🙂

Máte ďalšie nápady kam by ste chceli hračkovaky posúvať?
Určite, nápadov je mnoho. Plánujeme vytvárať nové dizajny, aj keď nosnými zatiaľ zostávajú monstríci KWOK, XENDY a TUFFI. Veľmi sa tešíme z našej aktuálnej predajnej siete. Je tvorená hlavne výberovými hračkárstvami a lokálnymi concept store-ami po celom Slovensku, a radi by sme v tomto duchu pokračovali ďalej. Máme veľmi pozitívne reakcie zo zahraničia, preto naše najbližšie kroky budú smerovať práve tam.

Ešte odkaz pre mamičky a oteckov malých nezbedníkov:
Vychovaj poriadníka, zachrániš svet 🙂 Nedávno som čítala zaujímavý prieskum spoločnosti Braun Research (2014). Ten uvádza, že 82% opýtaných dospelých malo ako deti povinnosť zúčastňovať sa na domácich prácach. Avšak iba 28% z nich potvrdilo, že stanovilo domáce povinnosti aj vlastným deťom. Iný prieskum mi vysvetlil, že deti s povinnosťami sú v dospelosti šťastnejšie (Rosemann Study, University of Mississippi). Na dátach zbieraných 25 rokov, počnúc 1967 dokázal, že deti, ktoré sa aktívne zúčastňovali na domácich prácach od útleho veku sú vo svojich 20 rokoch prispôsobivejšie, majú lepšie vzťahy s priateľmi a rodinou, sú úspešnejšie v pracovnej sfére. Teda potvrdil, že rodičia môžu výrazne ovplyvniť budúcnosť svojho potomka zapojením ho do domácich prác. Ja preto odporúčam hračkovak, kreatívnu hru a povinnosť upratovať od útleho detstva 🙂

Hračkovaky Juicy Monsters v dvoch veľkostiach a niekoľkých farebných prevedeniach nájdete u nás na www.mojtoj.sk/hrackovaky