Sem napíšte čo hľadáte

Ako sa zahrať na detskej oslave

Ako sa zahrať na detskej oslave

Ak organizujete detskú oslavu, určite premýšľate nad tým, ako malých gratulantov zabaviť, aby si z dňa D vášho syna či dcéry, odniesli čo najviac pekných zážitkov. Nemusíte hneď objednávať klauna či detského párty DJ-a, aby bola zábava. Máme pre vás niekoľko organizačne nenáročných tipov na hry pre deti – vonku aj vo vnútri, pre menších aj väčších. Nemusia byť nutne súčasťou detského večierka. Príjemne sa takto môžete spolu zabaviť aj počas obyčajných, nudou zívajúcich dní.

Hra na špiónov

Hra na špiónov 300x207 - Ako sa zahrať na detskej oslave

Zamestnajte malých neposedných Jamesov Bondov. Stačí vám na to zopár pevnejších paličiek (môžu poslúžiť aj drevené varechy) a stužka. Vytvoríte im pomocou nich prekážkovú dráhu, ktorá vedie k odmene. Žiadna stužka sa pri preliezaní nesmie pohnúť, inak sa musí špión vrátiť na štart.

 

Polievaná

Polievaná 300x218 - Ako sa zahrať na detskej oslave

Veľmi jednoduchá, no zábavná hra, vhodná skôr do exteriéru. Potrebujete na ňu len papierové poháriky a vodu. Jeden z hráčov vyleje vodu z pohára za seba a ten za ním má za úlohu ju chytiť do svojho pohára. Hráči sa striedajú a vyhráva ten, ktorý zachráni čo najviac vody. Hra môže byť veľmi osviežujúca počas horúcich letných dní, nie vždy totiž voda skončí v poháriku.

Hra na umelcov

Hra na umelcov 211x300 - Ako sa zahrať na detskej oslave

Produkčne o čosi náročnejšia hra, no veľmi zábavná. Poteší najmä umelecké duše. Kúpte plátno, alebo natiahnite na stenu veľký papier. Z vodových farieb si vytvorte farebné tekutiny, ktorými následne naplňte balóniky. Tie prišpendlite nad plátno. Deti dostanú do rúk iba špendlík a praskaním balónov si tak vytvoria veľmi vkusný akvarel, ktorý môže skrášliť aj ich detskú izbičku.

Divoký západ

Divoký západ 300x200 - Ako sa zahrať na detskej oslave

Naša generácia sa ešte rada hrávala na kovbojov. Dnes už westerny deti príliš nezaujímajú a kovboji nepatria medzi bežné detské hry. Atmosféru divokého západu im však môžete priblížiť a zatraktívniť nasledujúcou hrou. Sklenené fľašky od limonád či piva (ktoré si ockovia počas detskej oslavy istotne doprajú) naplňte vodou aby boli ťažšie. Na hrdlo každej fľašky položte loptičku. kovboji a kovbojky dostanú vodné pištole a prestrelka sa môže začať. Deti sa môžu rozdeliť do dvoch družstiev, z ktorých každé stojí na opačnej strane od fliaš. Strieľať sa môže naraz a ak loptička skončí na strane súpera, bod sa pripisuje opačnému tímu.

Hľadači pokladov

Hladači pokladov 225x300 - Ako sa zahrať na detskej oslave

Do pieskoviska alebo vedra s pieskom poschovávajte svoje vyradené kúsky bižutérie. Deťom stačí dať lopatku a hon za pokladom sa môže začať. Aktivita je vhodná aj pre menšie deti, dávajte však pozor, aby časť nálezu neskončila v detskom brušku. Zakopať im môžete aj ich obľúbené hračky, ktorým piesok neuškodí. Vhodné sú na to napríklad drevené hračky. Z tých našich odporúčame trebárs drevené bloky skladačky Lesík  alebo zvieratká zo slnečnej farmy.

Stavebnica z cukríkov

Stavebnica z cukríkov 300x263 - Ako sa zahrať na detskej oslave

Nakúpte gumené cukríky a nalámte špajle na rôzne dĺžky. Táto jednoduchá stavebnica teší dvakrát – keď z nej deti niečo postavia a keď ju potom zjedia. A ak ich už cukríková stavebnica omrzí, na scénu môže prísť naša drevená magnetická stavebnica Tegu, ktorá rozvíja kreativitu a predstavivosť od najútlejšieho veku až po dospelosť.

Hra na papkáčov

Hra na papkáčov 200x300 - Ako sa zahrať na detskej oslave

Ďalší jednoduchý tip, ako zabaviť deti, je táto „sladká“ hra. Kúpte alebo napečte koláčiky či šišky s dierkou uprostred a navlečte ich na dlhý špagát. Deti sa s rukami za chrbtom zoradia do dlhého hada a po odštartovaní sa môžu pustiť do sladkej dobroty. Vyhráva ten, ktorého koláčik ako prvý spadne zo špagáta.

Lentilková hra

Lentilková hra e1469784219225 - Ako sa zahrať na detskej oslave

Veľmi jednoduchá hra, vhodná aj do interiéru, určená skôr pre väčšie deti. Rozsypte po stole lentilky a deťom rozdajte slamky a papierové poháriky. Za určený čas dostanú za úlohu podtlakom v slamke nazbierať čo najviac lentiliek. Výhra je jasná, obsah papierového pohárika.

 

Obrázky zdroj: Pinterest.com