Sem napíšte čo hľadáte

Aby deti jedli ovocie.

Aby deti jedli ovocie.

Začalo sa nám vitamínové obdobie. Babkine záhrady a trhoviská sa len tak hemžia čerstvým lokálnym ovocím. Maliny, jahody, egreše či ríbezle lákajú zo všetkých strán. Čo nás rodičov však zvykne často zamrzieť, nelákajú vždy aj naše deti. Deti sú tvory nedôverčivé, čo nepoznajú, do úst nedajú. Gratulujeme všetkým tým rodičom, ktorí majú doma malých gurmánov čo sa jedla neboja a radi ochutnajú hocičo. Tých ostatných drobcov treba vždy nejako obalamútiť, namotivovať, vymyslieť príbeh. Ponúkame vám zopár jednoduchých tipov, ktoré by mohli vašim deťom ukázať, že jesť ovocie je vlastne zábava.


 

Sorbetové nanuky
Ktoré dieťa nemá rado nanuk? Spravte si doma ich zdravšiu verziu z ovocia, ktoré práve rastie. Rozmixujte jahody, maliny či marhule. Ak sa vám zmes zdá málo sladká, pridajte trochu medu, javorového sirupu, či iného zdravšieho sladidla. Naplňte formičky na nanuky a nechajte zamraziť. Keď sa malý maškrtník nenechá zdravým nanukom presvedčiť, pofŕkajte mu ho troškou čokolády.
Alebo druhý variant: nakrájajte ovocie na kúsky, vložte do formičiek na nanuky a zalejte čerstvou limonádou. Takéto nanuky budú krásne aj na pohľad a určite potešia aj dospelých

mojtoj Sorbetové nanuky 300x200 - Aby deti jedli ovocie.

Jahodové sorbetové nanuky

Ľad s ovocným prekvapením
Spravte deťom ich obľúbenú limonádu do veľkého pohára, dajte mu k nim dlhú lyžičku a nahádžte do nej ľady s prekvapením. Spravíte ich jednoducho: do formičiek na ľad vložíte malinu, jahodu, ríbezľu alebo iné ovocie, zalejete vodou a necháte zmraziť. Môžete spraviť aj farebné kocky ľadu, stačí keď jahodu zalejete jahodovou šťavou, broskyňu broskyňovou a podobne. Rozveselia každú limonádu. Deti môžu v priamom prenose sledovať ako sa ľad premieňa na ovocie a potom ho v pohári lyžičkou loviť.

mojtoj Ľad s ovocným prekvapením 224x300 - Aby deti jedli ovocie.

Ľad s ovocným prekvapením

Dúhové ovocné špízy
Napichnite na špajle ovocie rôznych druhov a nezabudnite ich vytieňovať. Táto aktivita bude určite baviť aj vaše deti. S ovocím sa tak bližšie zoznámia rukami a neskôr možno aj chuťovými pohárikmi.

 

mojtoj Dúhové ovocné špízy 300x200 - Aby deti jedli ovocie.

Dúhové ovocné špízy

mojtoj  bananove ranajky inspiracia 300x271 - Aby deti jedli ovocie.

Ovocné hotdogy

Ovocné hotdogy
Rozkrojte banán  na polovicu po dĺžke, naplňte sezónnym ovocím a pofŕkajte troškou roztopenej bielej a hnedej čokolády.

 

 

 

mojtoj Ovocná pizza 246x300 - Aby deti jedli ovocie.

Ovocná pizza

Ovocná pizza
Rozkrojte melón v polovici, vykrojte z neho kruh a ten rozdeľte na malé trojuholníčky. Do misiek pripravte rôzne druhy drobného ovocia a deti si svoju “pizzu” môžu ozdobiť čím len budú chcieť. Keď si takto “upečú” svoju pizzu sami, snáď im bude aj viac chutiť.

Čerstvé ovocie a zelenina sú veľmi dôležitou súčasťou jedálnička našich detí, to vie každý. Cesta k ich obľube však vie byť častokrát kľukatá. Debničky s “čerstvou” zeleninkou a ovocím z dreva nájdete aj na našej stránke mojtoj.sk. Aj hrou s nimi si deti možno vypestujú k týmto vitamínovým bombám vzťah. Držíme palce. Hlavne sa nevzdávať!

Štavnaté ovocie

stavnate ovocie 200x300 - Aby deti jedli ovocie.

Čerstvá zeleninka

cerstva zeleninka 200x300 - Aby deti jedli ovocie.

Mlieko a vajíčka

mlieko a vajicka 300x200 - Aby deti jedli ovocie.