Sem napíšte čo hľadáte

A takto vzniklo naše hračkárstvo

A takto vzniklo naše hračkárstvo

ako vzniklo MojToj by Alica Gurinova 300x283 - A takto vzniklo naše hračkárstvo

Foto: Alica Gurínová

Poviete si možno “Je tam toho, ďalšie hračkárstvo… Čo ich tu už nemáme dosť?”. My samé sme si túto otázku neraz položili. Naša vášeň pre pekné veci pre deti nás však hnala ďalej. Prešli sme si takmer všetky slovenské a trochu aj české online hračkárstva a iné stránky s peknými detskými vecami. Našli sme weby aj kamenné predajne, ktoré predávajú naozaj veľké množstvo hračiek. Svetielkujúce, hrajúce, vyzváňajúce, blikajúce, hračky čo otvárajú oči, mraučia, pýtajú papať a cikať, hračky čo lietajú, jazdia, spievajú, rozprávajú. Hračky z obrovských kusov plastu rôznych divokých farieb. A hračky, ktoré sa tak ťažko likvidujú, keď ich chcete zahodiť.

Existujú našťastie aj iné hračkárstva. Také, ktoré sa správajú zodpovedne k životnému prostrediu. Také, ktoré dávajú deťom priestor pre ich vlastnú fantáziu.. Také, ktoré chcú predávať naozaj pekné hračky. A keďže takéto hračkárstva sú u nás stále v menšine, rozhodli sme sa “postaviť si” práve takýto obchod.

Od začiatku sme vedeli, že chceme predávať hlavne pekné a k životnému prostrediu kamarátske hračky. Hľadali sme „niečo drevené, nie príliš rušivo farebné, už na pohľad veľmi pekné a milé a vyrábané eticky”. A také sme aj našli! Kričali sme “Hurááá!” a potom ešte jedno “Hurááá!” keď sme zistili, že hračky značky Le Toy Van sa u nás takmer vôbec nepredávajú. Priniesť tieto krásne hračky na Slovensko, aj pre naše deti, bolo pre nás veľkou výzvou.
A tak sme sa pustili do práce. Nadviazanie prvého kontaktu s britskou centrálou, tvorenie loga, webstránky, výber tých najkrajších hračiek… až sa nám podarilo naše “pekné internetové hračkárstvo” dotiahnuť do takejto podoby. Určite je stále čo vylepšovať a my sa máme stále čo učiť, no jedno vieme už dnes: Chceme aby boli naši zákazníci spokojní a spravíme pre to všetko! Chceme zisťovať, čo im na trhu hračiek chýba a pokiaľ to bude v našich možnostiach a nevymkne sa to našej filozofii, vynaložíme na to všetky naše sily. Kto vie, možno raz založíme aj vlastnú značku pekných ekologických hračiek :))))