Sem napíšte čo hľadáte

Tegu stavebnice sú láskou na prvý pohľad!

Tegu stavebnice sú láskou na prvý pohľad!

Stavebnice Tegu sú drevené a zároveň magnetické. Určené deťom no bavia aj dospelých. Neodolateľné na dotyk aj na pohľad. Vyrábané s láskou k prírode a ľuďom. A dá sa z nich postaviť čokoľvek!

Stavebnica na magnet Tegu Tints, 24-dielna, Turista

Tegu Tints, 24-dielna, Turista

Keď k nám do MojToj dorazili krabice z Hondurasu, mali sme chuť zavrieť dvere, okamžite ich rozbaliť a dopriať si s nimi aspoň polhodinku osamote. Tegu stavebnice sú láskou na prvý pohľad! Sú krásne, kreatívne, šikovné a vyrobené z kvalitných ekologických materiálov.

Hneď keď otvoríte peknú krabičku, v ktorej sa stavebnica pohodlne skladuje po celý čas svojho života (a verte tomu, že vám vydrží naozaj dlho), dostanete chuť sa s ňou zahrať. Vo vnútri sa skrývajú drevené bloky niekoľkých tvarov (kocka či rôzne druhy kvádrov). Všetky sú do detailu vypracované, hrany a rohy do mäkka zaoblené. Zamilujete sa aj do krásnych farieb, ktorými hrajú a ktoré neobsahujú žiadne toxické látky.
No čo je na Tegu stavebniciach najzáhadnejšie je práve magnet, ktorý je zabudovaný v každom jednom bloku. Práve ten robí z obyčajnej drevenej stavebnice jedno veľké dobrodružstvo. Darmo budete hľadať miesto po zlepení jednotlivých častí, drážku, dierku, čokoľvek kade by sa dal magnet do drevenej kocky vsunúť. Je dovnútra zapracovaný tak, že máte pocit, akoby do nej vrástol.

 

Magnetická stavebnica Tegu Jungle, 24-dielna

Magnetická stavebnica Tegu Jungle, 24-dielna

Tegu ponúka neobmedzené možnosti pri stavaní. Drevené bloky sa dajú na seba naklikávať, čím môže dieťa vytvárať rôzne tvary, postavičky, zvieratká či veci. Či už sa rozhodnete pre 6-dielny set v štýlovom puzdre, 14-dielny či 24-dielny set, jednotlivé stavebnice sú navzájom kompatibilné. Dopĺňaním nových a nových blokov môže byť aj tento stavebnicový svet stále väčší, pestrejší a neobmedzenejší.

Okrem stavebníc zložených čisto zo stavebných blokov vyrába Tegu aj magnetické drevené hračky akými je Magbot, Looper či Daredevil. Tie sa dokážu pod vedením detskej fantázie pretransformovať na iné hračky a tak sa z robota vie razom stať vzpierač alebo pilot F1. Hrou dieťa stimuluje svoju predstavivosť, rozvíja kreativitu a trénuje jemnú motoriku.

Magbot Tegu. Magneticka drevena skladacka

Magbot Tegu

Za značkou Tegu sa skrýva veľmi sympatický príbeh. Bratia Chris a Will Haugheyovci, sa na svojich cestách za dobrodružstvom zamilovali do krajiny menom Honduras. Až natoľko, že si tento bývalý manažér a investičný bankár povedali “Prišli sme a ostaneme!”

Vymysleli si biznis plán, ktorý mal pozdvihnúť ekonomiku tejto krásnej, no veľmi chudobnej krajiny, pomôcť miestnym obyvateľom a zároveň vytvoriť produkt, ktorý má potenciál potešiť celý svet.

Založili v Hondurase fabriku na svoje drevené stavebnice. Nazvali ich Tegu, podľa hlavného mesta Hondurasu

Stavebnica-pre-deti-Tegu-Nelson-6-dielna

Stavebnica-pre-deti-Tegu-Nelson-6-dielna

Tegucigalpa. Spojili sa s organizáciou Trees for the Future, s ktorou pravideľne vysádzajú nové a nové stromy. Tegu si totiž materiál na svoje hračky z prírody neberie, len si ho požičiava. Vysadili už okolo pol milióna nových stromov.

Okrem toho, má výroba týchto pekných farebných kociek aj silný sociálny dopad. Vo fabrike pracuje množstvo miestnych ľudí, ktorý by boli bez Tegu opäť dlhodobo nezamestnaní. Časť výťažku z predaja je investovaná do rozvoja škôl a vzdelania detí, a tým ponúka Hondurasu lepšiu budúcnosť aj z dlhodobého hľadiska.

Tegu stavebnice sú hračkami, ktorým záleží na tom, aby bol svet aspoň o trochu lepší. Veľmi sa tešíme, že vám takéto hračky môžeme prinášať. 

 

Kategórie produktov

Pozrite si príbeh magnetických stavebníc Tegu