Sem napíšte čo hľadáte

O značkách

Le Toy Van

LTV logo van HI RES 300x207 - O značkách

Značka Le Toy Van vyrába prémiové drevené hračky pestro maľované nezávadnými farbami v peknom modernom dizajne . Dizajn, ktorý vzniká vo Veľkej Británii bol niekoľkokrát ocenený. Kvalitu hračiek zaisťuje starostlivý výber prírodných materiálov a vynimočné detailné spracovanie. Le Toy Van hračky sú ručne maľované. Inšpirovaná detskou predstavivosťou je spoločnosť Le Toy Van hrdá na to, že navrhuje inovatívne hračky, ktoré podporujú plnohodnotný rozvoj detí.  Značka Le Toy Van bola založená v roku 1995 v anglickom Surrey, ako rodinná firma.

Zakladateľmi boli Georges Le Van a jeho syn Steven Le Van, ktori su pokračovateľmi rodinnej spoločnosti s viac ako 150 ročnou históriou a skúsenosťami v ručnej výrobe drevených hračiek. Hračky sú vyrábané vo Veľkej Británii a v Indonézií. Vedenie značky dozerá na dodržiavanie etických podmienok pri výrobe vo svojej indonézskej fabrike a pravidelne podrobuje hračky bezpečnostným testom.

Počas posledných 25 rokov sa spoločnosť Le Toy Van stala dôveryhodným výrobcom drevených hračiek. Ocenené hračky sa teraz predávajú vo viac ako 50 krajinách sveta. Všetky hračky spĺňajú najprísnejšie bezpečnostné normy ICTI, ISO 9001, EN-71 a ASTM.

Franck & Fisher

logo FRANCK FISCHER 300x207 - O značkáchZnačka Franck&Fisher pochádza z Kodane a do svojich hračiek vnáša nezameniteľnú škandinávsku estetiku. Dánska značka Franck&Fisher vznikla v roku 2005 s cieľom vytvárať vysokokvalitné produkty pre deti od 0-5 rokov, s dizajnom vychádzajúcim z dánskej tradície.

Všetky produkt sa vyznačujú čistým škandinávskym dizajnom a sú vyrábané z dôrazom na každý detail. Hlavným materiálom pri výrobe produktov je organická bavlna pestovaná bez pesticídov a výplň hračiek tvoria hlavne zrná kukurice a recyklovaný polyester. Produkty značky Franck & Fisher by nemali chýbať v žiadnej esteticky cítiacej domácnosti.

 

Magni

magnilogo03 300x101 - O značkáchDánska značka Magni presadzuje vysokú kvalitu a inováciu dizajnu svojich hračiek. Magni dbá na celý proces výroby od skice po vystavenie hračky v obchodoch. Magni je zodpovedným výrobcom a svoje hodnoty kvality prenáša nielen do kvality hračiek, ale aj svojho vzťahu k zamestnancom, výrobe a životnému prostrediu. Všetky hračky podliehajú prísnym regulám európskeho štandardu.

 

Les Jouets Libres

logonb Les Jouets Libres - O značkáchFrancúzska značka Les Jouets Libres vyrába kvalitné ekologické hračky s minimálnou enviromentálnou stopou. Aj preto sú hracie plány vytlačené priamo na baleniach a hry sa uschovávajú vo vrecúškach z organickej bavlny. Materiál na výrobu hračiek ako aj samotná výroba prebieha lokálne, vo Francúzsku.

 

ByHana

byHana logo web - O značkáchSlovenská značka za ktorou stojí mladá dizajnérka, architekta a mama Linda Urbanová. Jej značka je inšpirovaná dcérou Hanou, a to nielen, čo sa týka názvu.

Svoje kreatívne a interaktívne produkty vytvorila tak, aby každé dieťa rozvíjalo nielen svoju predstavivosť a kreativitu, ale aj pamäť a pozornosť.

Originálne pracovné zošity plné rôznych hier a cvičení sú vhodné pre deti od 4 rokov. Zošity sú ekologické, vyrábajú sa z papiera zo šupiek citrusových plodov, hrozna, čerešní, olív či kávy, ktorý je recyklovateľný a biologicky odbúrateľný.

Zošity dopĺňajú ekovoskovy, ktoré majú atypický tvar trojuholníka, čo však viac nakreslenie vyhovuje malej detskej rúčke. Eco-creyons na kreslenie sú vyrobené z palmového a sójového vosku, pochádzajú z trvalo udržateľného hospodárstva a zemných minerálnych pigmentov. Neobsahujú parafín, a preto sú vhodné aj pre malé deti. Vďaka svojmu trojuholníkovému tvaru rozvíjajú jemnú motoriku detí. Tie si nimi nemusia len kresliť, môžu sa s nimi hrať ako so stavebnicou. Voskovky sú rozhodne eco-friendly, ich obal je biologicky rozložiteľný a dokonca sú ručne vyrobené.

Ekologický prístup byHana k výrobe a kreatívne podnetné zošity sú pre nás inšpiratívne a sme radi, že ich máme v ponuke pre vás.

 

WhiteSideToys

WhiteSideToys 300dpi - O značkáchWhideSide Toys je mladá poľská značka, ktorej cieľ je prebudiť detskú predstavivosť a kreativitu. Hračky vyrába z MDF dosiek so špeciálnou povrchovou úpravou, aby sa na ňu dalo kresliť a následne všetko zotrieť čistou vodou. Taktiež používa prírodné jelšové drevo a to všetko z lokálnych zdrojov z kontrolovaného výrubu. Všetky hračky WhideSide Toys a materiály na ich tvorbu sa takisto vyrábajú lokálne.

 

Bajo

bajo logo2x 300x208 - O značkáchHračky značky Bajo vznikajú v malebnom prostredí pod úpätím Poľských Karpát už 25 rokov. Bajo je rodinná firma, ktorá svoje hračky vyrába výlučne z ekologických materiálov a dbá na trvaloudržateľnú výrobu svojich produktov. Zakladateľom značky je architekt a dizajnér Wojciech Bajor. Bajo dbá na to aby svoje hračky vyrábalo s čo najmenším zásahom do životného prostredia.

Hračky balí do recyklovaných obalov a zo zvyškového dreva vyrába palivové brikety. Kvalita týchto hračiek je naozaj vysoká, preto sa z nich môžu tešiť nielen vaše deti ale aj deti vašich detí. Bajo používa len starostlivo vybrané vysoko kvalitné materiály od certifikovaných miestnych dodávateľov, ktorí rešpektujú európske ekologické štandardy výroby dreva. Aj pri balení myslí na životné prostredie. Všetky hračky sú balené do hnedého kartónu bez použitia fólií či plastov.

 

Green Toys

logo green toys web - O značkáchNie je plast ako plast. Americká značka Green Toys vyrába ekologické hračky, ktoré sú bezpečné nielen pre deti ale aj životné prostredie. Green toys, to je predovšetkým zodpovedná výroba hračiek z recyklovaného plastu fliaš od mlieka. Bezpečný materiál pre deti  neobsahuje PVC, bisfenol ani ftaláty a zároveň je to pevný a hladký materiál. Originálny dizajn hračiek podporuje estetické cítenie detí.

Pre svoje deti máte možnosť vybrať hračky z plastu, ktoré sú pre ne bezpečné a zároveň šetrné k životnému prostrediu.

Green toys povzbudzuje deti k starostlivosti o životné prostredie. Pomocou ich produktov môžete ukázať, že vy tiež. K dnešnému dňu Green Toys recykloval 15 miliónov obalov na mlieko, z ktorých vznikli skvelé zelené hračky!