Sem napíšte čo hľadáte

Aj plastové hračky môžu byť bezpečné a ekologické

Aj plastové hračky môžu byť bezpečné a ekologické

Nie je veľa plastových hračiek, pri ktorých si môžete byť istý, že neuškodia vášmu dieťaťu pri hre. Nielen bezprostredne pri hraní, ale najmä z dlhodobého hľadiska jeho vývoja. V MojToj nám záleží na kvalitných materiáloch i na dizajne. Uprednostňujeme drevo, to však nie je  ideálne na hranie či už na pláži pri mori, či pri jazere, bazéne alebo aj na záhrade či pri hre v piesku. Večerné kúpanie vo vani sa tiež často nezaobíde bez plastovej hračky. Aby hranie vo vode bolo bezpečné, nájdete u nás americkú značku Green Toys.

Ekologické hračky

Značka Green Toys je popredným výrobcom ekologicky a sociálne zodpovedných hračiek pre deti. Ich výrobky sú vyrobené zo 100% recyklovaného plastu z primárneho zdroja recyklovaných fliaš na mlieko.

Všetok odpad sa najskôr nadrví na drobné vločky. Z tých sa vyrobí surová plastová masa, do ktorej sa pridávajú farbivá – všetky výlučne na minerálnej báze a v potravinárskej kvalite. V hračkách nenájdete žiadne lepidlá, skrutky, káble, baterky ani laky, len recyklovaný plast a prírodné farby. Aj obaly sú recyklovateľné či dokonca ich potlače, ktorá je zo sójového atramentu a rozkladá sa štyrikrát rýchlejšie, než tá na petrolejovej báze.

Ako prebieha výroba sa dozviete aj z tohto videa

 

Hrozby plastu

Materiál vyrobený pre hračky Green Toys neobsahuje bisfenol ani ftaláty. Ide o látky, ktoré sa vyskytujú často v plastoch, ktoré denne používame a ktoré predstavujú zdravotné riziko.

Ftálaty sú nebezpečné zmäkčovadlá. Ich pridaním sa plast zmäkčuje a tým sa zdanlivo stáva ideálnym materiálom na výrobu hračiek. Avšak iba zdanlivo, pretože  uvoľňovanie týchto látok z hračiek a ich toxický účinok na organizmus môže spôsobiť zmeny štruktúry štítnej žľazy, leukémiu, rakovinu pečene či  poškodenie centrálnej mozgovej sústavy.

Bisfenol je chemickou látkou, ktorá sa používa pri tvrdení plastov. Hlavné nebezpečenstvo bisfenolu spočíva v jeho nestabilite. Pri manipulácii s plastom môže z neho unikať táto látka do organizmu. Vystavenie plastu vysokej teplote či silným čistiacim prostriedkom riziko úniku  bisfenolu podstatne zvyšuje. Existuje podozrenie, že bisfenol je jedným z hlavných dôvodov nárastu počtu diabetikov a ľudí postihnutých obezitou. Látka narušuje aj hormonálnú stabilitu, čo vedie k sťaženiu mnohých fyziologických funkcií – reprodukciu nevyjímajúc.

Miera ohrozenia dieťaťa je ovplyvnená vekom, druhom nebezpečnej látky a frekventovanosťou používania, ako často dochádza ku kontaktu dieťaťa s hračkou z plastu.

Green toys 257x300 - Aj plastové hračky môžu byť bezpečné a ekologickéGreen Toys, to je predovšetkým:

  • Zodpovedná výroba hračiek z recyklovaného plastu fliaš od mlieka
  • Bezpečný materiál pre deti, ktorý neobsahuje PVC, Bisfenol ani ftaláty
  • Hladký materiál, originálny dizajn a tiež obal je 100% ekologický a recyklovateľný

Nadčasový dizajn

Pači sa nám, že pri navrhovaní  hračiek Green Toys prevláda  jednoduchosť a minimalizmus. Takéto hračky rozvíjajú u detí  fantáziu a kreativitu pri hre. Nie sú to sezónne hračky, ktoré vyjdú z módy poslednou rozprávkou v kinách. Univerzálne hračky, ktoré deti využijú pri hre vonku aj doma v izbičke. Veľký báger, nákladné auto či hydroplán ocenia najmä chlapci. Zvedavé dievčatá preskúmajú vodný svet ponorkou, alebo sa budú plaviť loďou na výlet.

Učenie k recyklácii

Výber ekologických hračiek nie je len o svedomí a zodpovednosti rodičov, ale aj o učení a výchove detí  čo sa deje ak separujú odpad. Green Toys sú skvelou ukážkou, že ak správne separujeme odpad, môžu z neho vzniknúť nové krásne použiteľné veci.
Green toys povzbudzuje deti k starostlivosti o životné prostredie. Pomocou ich produktov môžete ukázať, že vy tiež. K dnešnému dňu Green Toys recykloval viac ako 55 miliónov obalov na mlieko, z ktorých vznikli zelené hračky!

Podporte našu planétu a vyberte svojim deťom hračku k vode či do piesku značky Green Toys.